Your SEO optimized title page contents

ایجاد فایل mkv با زیرنویس srt بصورت مخفی

یکی از قابلیت های فایلهای mkv اینه که میشه زیرنویس رو توش مخفی کرد بطوریکه شما همراه با فیلمتون زیرنویس SRT ای به صورت فایلی جداگانه نمی بینید ولی این فایل در واقع به فیلمتون اضافه شده ولی چسبیده نشده و اندازه ، رنگ ، نوع فونت و … رو موقع دیدن فیلم توی kmplayer یا نرم افزارای دیگه میشه تغییر داد!
با این کار دیگه نیاز نیست همیشه نگران از دست رفتن فایل SRT یا خراب شدن آن ‌باشید یا وقتی توی یک DVD فیلمها رو بصورت Data رایت می کنید مجبور نیستید فایلهای فیلم و زیرنویس رو همنام بذارید یا برای تمیزی و مرتب بودن ، برای هر فیلم یک فولدر جدا بسازید.!

میریم سراغ آموزش :

ابتدا نرم افزار MKVtoolnix را از لینک انتهای مطلب دانلود کنید.

حالا فیلم و زیرنویس SRT مربوط به آنرا داخل یک پوشه قرار دهید .
نرم افزار را باز کنید .
در قسمت Input کلید add را بزنید و فایل فیلم و زیرنویس را باهم انتخاب کنید تا به لیست Input Files اضافه شود حال در لیست روی Subtitle ای که اضافه کردید یک کلیک کنید (اول جمله با SRT شروع میشه) و در قسمت پایین روی Tab اول (General track options) بروید جلوی قسمت Track name نام دلخواه برای زیرنویس میگذارید و قسمت Language را روی per (persian) قرار دهید (برای اینکه سریعتر پیدا کنید روی نوار جلوی Language یک کلیک کنید و سپس از روی کیبورد کلید P را آنقدر بزنید تا گزینه Per (Persian) بیاید) . سپس در قسمت Output filename خروجی فایل mkv را مشخص کنید (بطور پیش فرض همان پوشه ایست که فیلم را به نرم افزار اضافه کردید) و دکمه Start muxing را بزنید . فیلم در عرض چند ثانیه به فرمت mkv‌ با زیرنویسی بصورت مخفی تبدیل خواهد شد.
درواقع شما تنها یک فایل mkv‌ دارید که زیرنویس در آن مخفی است می توانید اندازه و رنگ آنرا تغییر دهید یا در نرم افزار kmplayer با ترکیب کلیدهای Alt+Q زیرنویس در حال نمایش را درست چند ثانیه قبل اجرا مشاهده کنید..

 

Mkv file with srt subtitle

حالا فرض کنید یه فیلم MKV با زیرنویس توکار داریم میخواهیم زیرنویس را از آن جدا کنیم یعنی دقیقا عکس عمل بالا

برای شروع دو نرم افزار MKVtoolnix و MKVcleaver باید داشته باشید (هر دو برنامه از انتهای مقاله قابل دانلود هستند).

نرم افزار را باز کرده و در سمت چپ روی دکمه Open MKV to process کلیک کنید و فیلم MKV ای که زیرنویس در آن مخفی شده است را انتخاب و Open کنید و روی نام فیلم که در لیست زیر آن اضافه می شود دوبار کلیک کنید تا زیر مجموعه ای از فایلها که در آن merge ‌شده است نمایان شود حالا زیرنویس با نام Subtitle کاملا مشهود است تیک آنرا برای Extract بزنید
حالا از قسمت سمت راست نیز Subtitle‌ را تیک بزنید و همچنین روی کلید Locate MKVToolNix کلیک کنید و آدرس جایی که نرم افزار MKVToolnix درآن نصب هست را بدهید خواهید دید در پایین کلید Extract Track فعال میشود در جلوی آن در قسمت Output Directory می توانید محل خروجی زیرنویس را بدهید و در نهایت روی Extract Tracks کلیک کنید..

 

 

Mkv file with srt subtitle 2

 

دانلود برنامه MKVToolnix


دانلود


 

دانلود برنامه MKVcleaverاشتراک بگذارید